GKS BRENEWIA Wijewo 3:1 GKS Włoszakowice

Zegar

Aktualności

Cenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu!

• autor: genesis, 2016-03-27 09:14

Brenewia Wijewo pokonuje w ramach 17 kolejki ligi okręgowej, Sparte Miejska Górka 2:1.

Bramki: 30 minuta Stasiu Zalisz ( Mariusz Ciesielski), 56' Mariusz Ciesielski , 76' Marcin Antkowiak.

Sklad: Banaszak- Drożdzynski ( zmiana 89 Zbierski) Durkowiak, Pukacki, Kokornaczyk- Rękoś, Zielnica( zmiana 65' Kowal.J.) Ratajczak.M. - Ciesielski ( 90 Kowal.T.) Łupicki- Zalisz ( zmiana 72' Gąda)

Mecz lepiej zaczęła Brenewia, w 2 minucie po prostopadłym podaniu Huberta Rękosia do Mariusza Ciesielskiego ten w sytuacji "sam na sam" trafia w słupek. Dalsza część meczu to  delikatna przewaga zawodników miejscowych, ale nasz zespół był dobrze zorganizowany w obronie lub bardzo dobrze interweniował Mikołaj Banaszak, broniąc w dwóch sytuacjach "sam na sam". W 30 minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Stasiu Zalisz i zdobywa gola. Kilka minut później, po składnej akcji w środku pola Artur Łupicki trafia w słupek z 20 metrów.  Do przerwy mamy 1:0 dla Brenewii.  Po przerwie zespół gospodarzy chciał szybko odrobić straty, ale w 56 minucie złe rozegranie w obronie i Mariusz Ciesielski wykorzystuje sytuacje 1 na 1 z bramkarzem i mamy 2:0. Podwyższając wynik, w poczynania naszego  zespołu wkradło się troszkę nerwowości, nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i zawodnicy Sparty mieli coraz większa przewagę ale dobrze w bramce spisywał się Banaszak. Zespół z Miejskiej Górki w 76 minucie strzela bramkę kontaktowa, po złym rozegraniu przez Szymon Durkowiaka, piłka wpada pod nogi zawodnika Sparty, który pokonuje Banaszaka. W końcówce oba zespoły miały  swoje okazje, na nasze szczęście udało się utrzymać wynik. Mamy pierwsze zwycięstwo w tej rundzie i promyk nadziei na utrzymanie.